Gmail Drive

9 03 2007

Konta pocztowe oferowane przez firmę Google Inc. cieszą się ostatnio dużą popularnością. Zniesienie rejestracji jedynie poprzez zaproszenia spowodowało wzrost użytkowników Gmaila (Googla Mail). Cechami jakie zdecydowały o sukcesie tej usługi są pojemność skrzynki, jej szybkość oraz wygoda użytkowania. Elektroniczne konto pocztowe jest oczywiście oferowane za darmo, także w naszym ojczystym języku. Nie wszyscy jednak wiedzą że prawie 3GB przestrzeni dyskowej Gmaila można wykorzystać także w inny sposób – jako wirtualny dysk na pliki.

Gmail Drive – pobierz, zainstaluj i używaj!

Podstawowym narzędziem jakie będzie potrzebne aby używaj Gmaila jako dysk wirtualny jest Gmail Drive. Instalacja aplikacji jest bardzo prosta. Po pobraniu plików GD dostępnych na stronie autora wystarczy kliknąć setup.exe aby już za chwilę (po zrestartowaniu komputera) móc korzystać z wirtualnego dysku Google’a. W użytku Gmail Drive nie sprawia problemów – po prawidłowej instalacji program widzimy w oknie Mój Komputer jako ikonę dodatkowego dysku. Podczas logowania podajemy login i hasło do naszego konta pocztowego Google.

Widok okna Mój Komputer z zainstalowanym Gmail Drive

Pliki wgrane na nasze konto poprzez Gmail Drive będą widoczne także poprzez webmaila. Wirtualny dysk Google akceptuje większość popularnych typów plików, m.in. *txt, *.doc, *.exe, *.zip, *.gif, *.rar, *.html i *.php. Na serwerach Gmaila możemy tworzyć również foldery zawierające pliki.

Podsumowanie

Dla wielu osób Gmail Drive z pewnością jest bardzo dobrą propozycją. Aplikacja zawiera jednak kilka błędów. Do minusów można zaliczyć niską szybkość przysyłania danych oraz zdarzające się błędy podczas wgrywania plików. Pomimo swych wad wirtualny dysk Gmaila z pewnością jest rzeczą wartą polecenia. Szczególnie że wszystko za darmo.

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

25 12 2007
Surion E.

W zasadzie ta funkcja mnie nie interesuje, ale to dziwne… czy instalator jest tylko w wersji *.exe pod Windowsa?

25 12 2007

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: