Opera

11 03 2007

Fanem Opery nie jestem – a wręcz przeciwnie, jednak jak już zabrałem się za recenzje przeglądarek, Opery nie mogłem przecież pominąć :) Zapraszam do lektury artykułu:

Przez wielu uznawana za bezawaryjną i najlepszą przeglądarkę – Opera – powstała w roku 1994, pierwotnie rozprowadzana była na zasadach shareware. Od wersji 5.x do 8.50 dostępna była na licencji adware, z możliwością wykupienia klucza do pozbycia się reklam. Dziś najnowsza wersja przeglądarki, 9.10 rozpowszechniana jest jako freeware.

Opera, chociaż w stosunku do Internet Explorera ma o wielu mniej użytkowników, pod względem funkcjonalności znacznie przerasta aplikację Microsoftu. Jeżeli chodzi o jakość, przeglądarka ta może konkurować jedynie w Firefoxem. Opera jest dostępna na wiele platform systemowych, m.in. Windows, Mac OS X, FreeBSD, BeOS, oraz Ubuntu.

Standardowy wygląd Opery

Przeglądanie

Surfowanie po Globalnej Sieci przy pomocy Opery jest łatwe i przyjemne. Witryny wczytują się szybko Aplikacja oferuje oczywiście możliwość przeglądania na kartach. Opera posiada wbudowany wygodny menedżer pobierania plików, pozwalający na zatrzymanie i wznowienie pobierania. Przeglądarka umożliwia blokowanie reklam, niechcianych treści i wyskakujących okienek (pop-up’ów). Opera pozwala na zapisywanie sesji, domyślnie po ponownym uruchomieniu przeglądarki zostaje otwarta najnowsza zapisana sesja. Program posiada praktyczny czytnik kanałów RSS. Opera została wyposażona w klient pocztowy M2. Zawiera on m.in. filtr antyspamowy. Obsługuje konta POP3, kanały RSS oraz Atom a także grupy dyskusyjne.

Opera na telefon

Firma Opera software stworzyła wersję swojej przeglądarki również na telefony komórkowe. Jedynymi wymaganiami programu obsługa Javy oraz 57 KB. Wolnego miejsca w naszym telefonie. Opera Mini, bo tak nazywa się ta mobilna przeglądarka pozwala na przeglądanie takich samych rodzajów stron jak jej „biurkowa” wersja. Nie obsługuje jedynie animacji wykonanych we Flashu

Podsumowanie

Opera jest przeglądarką którą warto mieć na dysku. Decyduje o tym nie tylko jej rozbudowana funkcjonalność oraz wygoda użytkowania, ale i społeczność jaką tworzą jej użytkownicy i fascynaci. Użytkownicy zarejestrowani na stronie >Opera Community mogą tworzyć własne blogi i albumy.

Logo Opery

Reklamy

Działania

Informacja

4 Komentarze

13 03 2007
Wilk

Na BeOSa jest tylko historyczna wersja 3.6. Miłe wspomnienie (pierwsza wersja Opery, z jaką miałem stycznosć), ale nic więcej. Obecnie w BeOSie z współczesnych przeglądarek są Bon Echo (z jakiś tam powodów nie mogli nazwać Firefoksa jego właściwą nazwą) i SeaMonkey (zdecudowanie wolę od FF :P ).

PS. Da się coś zrobić z tym wymaganiem wpisania maila? Niewygodne to-to.

13 03 2007
admin

Witam,
z tego co wiem Bon Echo jest tylko nazwą kodową Firefoxa 2.0.x o czym można przeczytać w Wikipedii.A co do wymaganego maila popracuję nad tym. :)

15 03 2007
eRiZ

Używam Opery od niepamiętnych czasów.
Fxa wyrzuciłem i trzymam tylko Flocka (do testowania stron). Dlaczego? Raz – ergonomia, dwa – stabilność, trzy – mniejsza zasobożerność, cztery – mniej dziurawa w porównaniu do Geckowatych.

Slang jednak mają adekwatny – „Opera – the fastest browser in the world”. :)

19 07 2007
Wilk

Tak, to nazwa kodowa, ale z jakis powodow licencyjnych wersji finalnej na BeOSa nie mozna oficjalnie nazwac FF (choc nieoficjalnie i tak wszyscy tak nazywaja ;) )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: