Instalacja WP MU

29 04 2007

Witam

Instalacja systemu WordPress Multi-Users w rzeczywistości niczym nie różni się od instalacji podstawowego WP, dlatego też myślę że każdy „prawdziwy” blogowicz WP powinien sobie z nią poradzić. Dla pewności jednak, w kilku prostych krokach opiszę instalację tej aplikacji. Potrzebny będzie do tego własny serwer, który powinien spełniać rówież wymagania WordPress podane w tym temacie

1. W pierwszej kolejności pobieramy pliki WordPress Multi-Users potrzebne do zainstalowania. KLIK – POBIERZ. Pobrane archiwum .zip rozpakowywujemy na dysku.

2. Łączymy się przez klienta FTP (np. Total Commande’a) z naszym serwerem. Zawartość katalogu do którego wypakowaliśmy archiwum (przykładowo „wordpress-mu-1.2.1”) wgrywamy na serwer.

3. Przez przeglądarkę wchodzimy na stronę na którą wgraliśmy pliki WP MU. Teraz jedyną rzeczą jaka pozostaje jest prawidłowe wypełnienie formularza (na screenie):

Podajemy również tytuł strony oraz swój e-mail

4. Po prawidłowym przebiegu instalacji pojawia się komunikat informujący o tym:

5. Na adres poczty elektronicznej podany podczas konfiguracji WP MU został wysłany login (admin) oraz hasło. Aby zalogować się wpisujemy w przeglądarce adres http://www.adres_twojej_strony_z_wordpressem.pl/wp-login.php i wpisujemy prawidłowo swój login i hasło (które znaleźliśmy w mailu). Hasło można zmienić, klikając na „My Profile” w Panelu Admina a następnie wypełniając pola „New Password:” oraz „Type it one more time:”.

6. Podczas korzystania w WordPress Multi-Users (jako administrator główny) nie zauważymy dużych różnic pomiędzy podstawową wersją WP. Jedyny dodatkowy element w jaki wyposażony jest system WPMU to sekcja Site Admin. Służy ona do administracji blogami założonymi w naszym serwisie.

Myślę że powyższa instrukcja powinna pomóc początkującym bloggerom i osobom zainteresowanym tą tematyką. Przypomnę również że aby złożyć własnego bloga w systemie WPMU wystarczy kliknąć odnośnik Creat new blog dostępny na stronie głównej, który przekierowywuje do witryny /wp-signup.php

Pozdrawiam
Informatyk

Polecam:

https://gigablogs.wordpress.com/2007/04/07/wordpress-mu/

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

19 11 2008
rtofvnt

Hej,

Czy to znaczy, ze jak mam zainstlowanego juz wordpressa to czy moge poprostu nadpisac pliki mu i bedzie dzialalo ?

19 12 2008
WordpressMU jako mały CMS do ministron : Tomek w krainie partnerów

[…] PS: O tym jak poradzić sobie instalacją pisał już Marcin i Maciej. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: