hakin9 6/2007

13 06 2007

Hakin9 nr 6/2007

Temat numeru: Malware – jak wojna to wojna!

Cena: 29,80

Czerwcowy numer czasopisma hakin9 zawiera kolejną porcję interesujących artykułów na temat bezpieczeństwa i ochrony swoich witryn internetowych oraz danych przechowywanych na lokalnym komputerze. Na dołączonej płycie CD oprócz zwyczajowego już hakin9 live znajdziemy obszerną bazę tutoriali oraz kilka ciekawych aplikacji, a wśród nich AES Password Manager czy Parallels Workstation 2.2.

Malware – jak wojna to wojna!

W najnowszym numerze pisma hakin9 w dziale Atak znajdziemy obszerny artykuł na temat malware ( potoczne określenie złośliwego oprogramowania, ang. malcious software ). Autor pokazuje m.in. jak wprowadzić do analizy programy typu malware, jak bronić się przed nimi i radzić sobie ze złośliwym oprogramowaniem.

DNS inSecure

Z artykułu czytelnicy dowiedzą się jak działa wszechobecny w Internecie protokół DNS, co to są ataki dns spoofing i dns cache poisoning a także dlaczego protokół DNS nie jest uznawany za bezpieczny. Autorzy artykułu zwracają także uwagę na DNS Security Extensions.

One Time Pad czyli jednorazowa podkładka

W poprzednim numerze Cezary Cerekwicki zapoznał czytelników z podstawami kryptologii i najprostszymi algorytmami kryptograficznymi. Teraz autor artykułu przedstawia następny algorytm, którym jest One Time Pad (wariant szyfru Gilberta Vernama, który wzbogacił Joseph Maubourgne, a jego własności ugodownił Claude Shannon). Oczywiście poznamy również metody kryptoanalizy One Time Pad.

Oprócz powyżej opisanych artykułów w aktualnym numerze czasopisma hakin9 znajdują się inne równie ciekawe publikacje, m.in. Mobilne (nie)bezpieczeństwo, która zwróci uwagę na ochronę i bezpieczeństwo mobilnych urządzeń (laptopów etc.) oraz artykuł Bezpieczeństwo informacji a nowoczesny biznes, w którym autor pokazuje czym są normy ISO i ISO 27001 a także przedstawia nowe zagrożenia w ochronie informacji. Wśród witryn polecanych przez redakcję hakin9 znajdują się takie strony jak pracait.com, security-web.info i cc-team.org.

Programy na płycie:

Secrecy Keeper
AES Password Manager

Reklamy

Działania

Informacja

7 Komentarzy

19 06 2007
Maciej13

Po tej recenzji, z chęcią bym sobie zakupił to czasopismo, lecz odrzuca mnie cena. :/ Trochę za duża. :/ A recenzja – Pierwsza klasa! :=>

19 06 2007
Informatyk

Można iść z nimi na układ i otrzymywac pismo za darmo. :)

20 06 2007
Maciej13

Tak, lecz jeżeli się nie mylę to trzeba je później recenzować. :=)

20 06 2007
Informatyk

Nie wiadomo, forum otwiera nowe możliwości ;)

22 06 2007
Maciej13

Aleś tajemniczy. =]

4 03 2013
stage hire Gauteng

What a information of un-ambiguity and preserveness of
precious experience regarding unpredicted feelings.

4 05 2014
traffic exchange spoof referer

Thanks for sharing your thoughts about referer spoofing.
Regards

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: