Debian 4.0 na dysku

12 07 2007

Na moim dysku w końcu zagościł Debian. Zdecydowałem się zainstalować rzecz jasna jego najnowszą wersję – 4.0. Jeśli chodzi o moją opinie na temat tego systemu, pracuję na nim jeszcze zbyt krótko aby móc go oceniać, jednakże pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. W aktualnie dostepnej wersji Etch znajdziemy graficzny instalator systemu, który w prosty i przyjemny sposób przeprowadzi nas przez proces instalacji Debiana na HDD. Niedługo z pewnością wrzucę tutaj screeny z mojego Debiana.

Ostatnio bawiłem się również wersją LiveCD systemu Gentoo 2007.0. Jest on trzeba przyznać rozbudowany, tak więc jego uruchamianie nie trwa krótko. Instalacja i konfiguracja systemu wymaga pewnego doświadczenia, jednak jest do przejścia, szczególnie że w tej wersji Gentoo możemy skorzystać z graficznego instalatora (który jednak jest jeszcze trochę niedopracowany). Po więcej informacji o Gentoo odsyłam do najnowszego numeru czasopisma Linux+ Extra!

Update 13 lip. 2007.:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Reklamy

Działania

Informacja

4 Komentarze

13 07 2007
sunlifter

Ja jednak wole bardziej przystosowaną do domu wersję linuxa którą jest Ubuntu. Jest to dystrybucja oparta na Debianie, jednak posiada kilka bardzo użytecznych funkcji.

14 07 2007
andhy

Z użytkowego punktu widzenia nie widzę różnicy pomiędzy Debianem a Ubuntu – jedynie różnice w nazwach metapakietów odpowiedzialnych za instalacje różnych elementów systemu, kilka ułatwień w zakresie zarządzania via GUI (prawie niezauważalnych jeśli używamy Etch’a). Czy masz jakieś inne ‚użyteczne funkcje’ na myśli?

14 07 2007
ms23

Debian jest bardzo dojrzały i spokojnie można go używać jako system domowy – sam go w ten sposób używam. Co prawda trudniejszy w konfiguracji niż np. Fedora czy openSUSE, ale czas zainwestowany w niego się zwraca w postaci doświadczenia i sprawnego systemu, który daje wielkie możliwośći.

5 08 2007
Maciej13

Ładnie wygląda ta dystrybucja. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: