Linux Magazine 9/2007

20 08 2007

Linux Magazine 9/2007

Cena: 24,90 zł

Do redakcji Linux.pl własnie dotarł wrzesniowy numer Linux Magazine. Tematem przewodnim tego wydania jest Python pod Linuksem. Autorzy artykułu piszą m.in. o Stackless Python oraz przedstawiają techniki optymalizacji Pythona. Na załączonej do czasopisma płycie znajdziemy aż 4 dystrybucje: Ubuntu Studiu 7.04, PCLinuxOS 2007 Live, Arch Linux 2007.05 oraz GRML.

Usługa Google Earth zawitała także na łamy czasopisma LM. Autor artykułu przedstawia podstawowe funkcje programu a także sposoby tworzenia i dodawania nowych obiektów na mapę. Dowiemy się o modyfikacji trójwymiarowych modeli Google Earth za pomocą Landexplorera, Sketchupa oraz edycji plików KML i KMZ. Początkujących użytkowników Linuksa z pewnościa zainteresuje opis instalacji i wymagań sprzętowych Google Earth.

Jedną z ciekawszych moim zdaniem publikacji jest artykuł traktujący o aplikacji Jahshaka 2.0. Autor w doskonały sposób opisuje jak zainstalować w/w program ze źródeł. W tekście znajdziemy także kilka przydatnych informacji na temat odtwarzacza plików multimedialnych Jahplayera oraz podstawowych i tych trochę bardziej zaawansowanych funkcjach i Jahshaki.

Jednym z tematów artykułów wrześniowegego wydania Linux Magazine jest wypalanie płyt w środowisku graficznym GNOME. Użytkownicy KDE posiadają doskonały pakiet K3b. Jaka jest natomiast najlepsza aplikacja służąca do nagrywania płyt w GNOME? Autor artykułu sugeruje że rolę takowego programu z powodzeniem może spełniać Brasero. Mniej zaawansowanym Linuksiarzom z pewnością pomoże zamieszczona w tekście tabelka z zależnościami. Redaktor opisuje nagrywanie za pomocą Brasera płyt audio oraz DVD a także przedstawia pozostałe funkcje programu.

Co jeszcze znajdziemy we wrześniowym numerze czasopisma Linux Magazine? Jak co miesiąc na pytania czytelników odpowiada Klaus Knopper – twórca popularnego Knoppiksa. Martin Loschwitz przygląda się projektom Wolnego Oprogramowania takim jak Amarok, Freevo oraz Hugin. Podsumowując: pełen interesujących publikacji aktualny numer Linux Magazine to obowiązkowa lektura dla każdego prawdziwego Linuksiarza.

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

20 08 2007
marines

kurcze, czasopisma ściśle branżowe są zawsze strasznie drogie :/

21 08 2007
Informatyk

Takie są skutki niskiego nakładu ):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: