Linux+ 9/2007

23 08 2007

Linux+ 9/2007

Cena: 24,90 zł

Tematem najnowszego numeru czasopisma Linux+ są Bazy Danych. Autor opisuje m.in. aplikację Kexi służącą do budowy relacyjnych baz danych. Znajdziemy także artykuły traktujące o PostgreSQL oraz kolekcjach danych w Linuksie. Na płytach DVD dołączonych do magazynu zajdziemy dwie dystrybucje: Fedorę 7 oraz nowoczesny system rodem z Brazylii – DreamLinux w najnowszej wersji 2.2 MM GL.

W dziale dla początkujących jedną z ciekawszych publikacji jest artykuł traktujący o Apache – otwartym serwerze HTTP. Wojciech Treter pokazuje jak zainstalować i skonfigurować serwer. Przedstawia również najpopularniejsze rozszerzenia Apache’a: mod_rewrite, mod_autoindex, mod_cgi oraz mod_userdir.

Programistów z pewnością zainteresuje artykuł na temat Rubyobiektowego języka programowania. Autor opisuje podstawy Ruby a także przedstawia atuty tego języka: Garbage collection oraz prosta składnia to cechy dzięki którym Ruby z dnia na dzień zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

Co jeszcze w tym numerze Linux+? Znajdziemy m.in. recenzję gry America’s Army a także artykuł na temat kryptografii. W Księgozbiorze znajdziemy natomiast recenzję książki pt. „Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów” autorstwa Ryan C. Barnett.

Reklamy

Działania

Informacja

One response

24 08 2007
Maciej13

Ciekawy numer oraz kolejna dobra twoja recenzja. Tak trzymaj. ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: