Hakin9 9/2007

29 08 2007

Hakin9 nr 9/2007

Temat numeru: Hakowanie sieci WIFI

Cena: 29,8 zł

Sierpniowy numer czasopisma hakin9 zawiera kolejną porcję interesujących artykułów na temat bezpieczeństwa i ochrony witryn internetowych oraz danych przechowywanych na lokalnych komputerach. Na dołączonej do numeru płycie CD oprócz tradycyjnego już hakin9 live znajdziemy także obszerną bazę tutoriali oraz kilka ciekawych aplikacji, a wśród nich Advanced Textual Confirmation_bbAntispam oraz VipPrivacy_byVipDefense.

Hakowanie sieci WIFI

Autor artykułu przedstawia sposoby wykorzystywania niezabezpieczonych sieci WIFI. Czytelnik dowie się m.in. jakie sa najczęściej występujące błędy z zabezpieczeniach WIFI a także czy korzystanie z hot-spotów można uznać za bezpieczne. Bartosz Kalinowski krok po kroku opisuje hakowanie sieci WIFI w praktyce.

Hardware hacking – oszukiwanie zabezpieczeń biometrycznych

Czy można całkowicie zaufać zabezpieczeniom biometrycznym? Jak się okazuje odpowiedź brzmi: nie. W swoim artykule Grzegorz Błoński pokazuje jak włamać się do systemu zabezpieczonego skanerem lini papilarnych oraz tęczówki oka. Inne popularne metody zabezpieczeń: skaner geometrii dłoni czy siatkówki oka również nie są niezawodne.

Hakowanie Skype’a

Korzystasz ze Skype’a? A może warto dowiedzieć się jak działa ten protokół? W tym numerze czasopisma Hakin9 Gianluigi Spagnulolo przedstawia podstawy działania Skype. Z artykułu dowiemy się m.in. jak ukrywany jest ruch sieciowy a także poznamy schemat sieci Skype.

Na płycie:

Advanced Textual Confirmation_bbAntispam
VIP Defense – VIP Privacy VIPdefence
Trend Micro PC-cillin Internet Security 2007
E-book: Unreliable Guide To Hacking The Linux Kernel

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

29 08 2007
djhasek

Ja czekam jeszcze na przesyłkę, pewnie dostane :)

Zapraszam do mnie :-)

31 08 2007
Konrad

Gratuluję tak ciekawego bloga! BlogDay07
%d blogerów lubi to: