Linux+ Extra! Fedora 7 Moonshine

4 09 2007

Linux+ Extra! Fedora 7 Moonshine

Cena: 35 zł

Najnowszy numer (85) czasopisma Linux+ Extra to wydanie poświęcone dystrybucji Fedora 7 ‚Moonshine’. Na dołączonych do magazynu płytach DVD oprócz instalacyjnej wersji Fedory dla komputerów 32 bitowych znajdziemy także edycję 64 bitową wyposażoną w dodatkowe sterowniki – nvidia, ndiswrapper oraz XFCE i kilka gier. W czasopiśmie znajduje się oczywiście obszerny artykułu pomocny przy instalacji i konfiguracji systemu.

W tym numerze Linux+ Extra! przeczytamy także interesujący artykuł poświęcony instalacji oprogramowania w systemie Fedora 7. Dowiemy się jakie są najpopularniejsze programy multimedialne, poznamy również przeglądaki internetowe i aplikacje służące do nagrywania CD/DVD. Autor przedstawia też najczęściej używane w yum polecenia.

Jedną z ciekawszych moim zdaniem publikacji jest tekst traktujący o wirtualizacji. Autor prezentuje narzędzia do wirtualizacji dostępne w Fedorze: m.in. Virtual Machine Manager. W artykule znajdziemy także informacje dotyczące emulacji poszczególnych podzespołów komputera a także opis instalacji w systemie niezbędnych do wirtualizacji aplikacji.

Po lekturze wyżej opisanego wydania specjalnego LINUX+ z pewnością wiele osób zrozumie iż warto przetestować najnowszą wersję Fedory. Jest to system idealny zarówno do surfowania w Internecie, edycji dokumentów i grania, a przy tym darmowy i bezpieczny.

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: