Narzędzia dla Webmasterów (cz.1)

7 09 2007

Było już wiele serwisów które chciały udostępnić swoim użytkownikom komplet narzędzi pomocnych podczas tworzenia stron Sieci Web. Niestety w Polsce nie znajdziemy kompletu takich skryptów/witryn dostępnych u jednego usługodawcy. Mam tu oczywiście na myśli darmowe usługi.

Po wpisaniu w Google frazy jaka znajduje się w tytule jasną rzeczą jest iż pierwszym wynikiem będzie  Google dla Webmasterów. Z pewnością nie znajdziemy tam jednak wszystkiego czego oczekujemy: Sitemap  i informacje dotyczące analizy linków to nie wszystko co potrzebuje webmaster.

Próbę stworzenia kompletu witryn dla Webmasterów podjęła Grupa YoYo. Są to jednak głównie narządzia pomocne dla początkujących twórców stron. Pierwszą z witryn jakie chciałbym omówić jest hosting YoYo. Teoretycznie przydatny dla każdego Webmastera, czy aby jednak? Na pierwszy rzut oka parametry wydają się kuszące, jednak uciążliwe reklamy oraz szybkość działania serwera pozostawiają wiele do życzenia. Można oczywiście wybrać pakiet Light – bez reklam, wiąże się z tym niestety utrata bazy danych. Jeśli liczyć jedynie na darmowy, polski hosting to dobrym wyborem na niewielkie projekty może być OVH – w związku z małą pojemnością bazy danych OVH.org nie będzie wystarczające nawet na średniej wielkości bloga.

WebSonda to kolejny serwis należący do YoYo Group przeznaczony dla początkujących Webmasterów. Jest to po prostu bezpłatny ‚kreator’ sond, do omawiania w tej kwesti nie ma zbyt wiele, jednak aby stworzyć ładną ankietę lepszym wyjściem są inne serwisy typu: WebAnkieta którą opisywałem już kiedyś

Dosyć ciekawym projektem jest natomiast XT.pl, witryna utrzymana w podobnym stylu co dwie wyżej wymienione. Podczas zakładania aliasu do wyboru mamy aż 7 domen: xt.pl, alias.pl, bbs.pl, u2.pl, oz.pl, xk.pl, go.pl. Pewnym utrudnieniem jest konieczność weryfikacji posiadanej witryny, poprzez wklejenie do jej kody HTML wygenerowanego kodu.

YoYo Group oferuje także darmowy katalog stron  oraz serwis umożliwiający dzielenie się plikami video – Podzielnik.pl (na szczęście z webmasteringiem nie ma on nic wspólnego). Jak można przeczytać na oficjalnym blogu twórców YoYo mają oni w planie stworzenie jeszcze kilku innych witryn, m.in. ForumHost.pl umożliwiającą zakładanie for dyskusyjnych opartych na jednym z dostepnych skryptów.

Reklamy

Działania

Informacja

One response

8 09 2007
ramzel

Szczególnie narzędzia Google są mi pomocne. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: