PHP Solutions 5/2007

11 09 2007

PHP Solutions 5/2007

Cena: 29,80 zł
Temat numeru: Symfony Framework

Tematem najnowszego numeru czasopisma PHP Solutions jest Symfony Framework. Autor opisuje m.in. proces instalacji i konfiguracji frameworka zarówno pod Windowsem jak i Linuksem. Znajdziemy także informacje dotyczące modułowej zasady budowania aplikacji webowych. Na płycie DVD dołączonej do magazynu zajdziemy prezentację multimedialną procesu instalacji systemu statystyk 7point oraz materiały uzupełniające i e-booki.

Początkujących webmasterów z pewnością zainteresuje artykuł opisujący podstawy darmowej bazy danych MySQL: instalacja i konfiguracja, tworzenie baz oraz tabel, wstawianie, usuwanie i aktualizacja danych to z pewnością przydatne dla webmastera informacje.

Posiadasz bloga działającego w oparciu o WordPressa? A może warto pomyśleć o stworzeniu własnej, unikalnej skórki? Z pomocą przychodzi najnowszy PHP Solutions a w nim artykuł poświęcony tworzeniu themesów do systemu WordPress. Autor – Konrad Gołuchowski opisuje także budowę i możliwości szblonów. Dzięki tej publikacji zbudowanie oryginalnego bloga na WordPress to żaden problem!

W pierwszym artykule z serii „Warsztat Programisty” przeczytamy o integracji skryptu blogowego WordPress z forum PunBB. Jak się okazuje nie jest to zadanie trudne, szczególnie gdy wykorzystujemy możliwość dodawania pluginów w systemie blogowym WordPress.

Oprócz powyżej opisanych publikacji, w PHP Solutions znajdziemy także wiele innych, ciekawych artykułów, m.in. na temat walidacji formularzy w AJAXie i tworzenia własnego systemu statystyk.

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: