Krótki test Lua.pl

12 09 2007

Bycie na pierwszej stronie pod frazą ‚darmowy hosting’ to zapewne marzenie/cel wielu osób oferujących tego typu usługi. Nie tak dawno temu w Internecie zadebiutował bezpłatny hosting Lua.pl kuszący wysokimi parametrami kont. W tym krótkim artykule postanowiłem trochę dokładniej przyjrzeć się owej witrynie.

250 MB na stronę www, 100 MB na bazę danych, nielimitowany transfer i całe 1GB na pocztę – takie oto darmowe konta oferuje serwis Lua.pl. Na mój gust podejrzenie dużo, jednak jak zapewniają na swojej stronie administratorzy/właściciele hostingu, Lua.pl „umożliwia niczym nie skrępowaną rozbudowę Twojego serwisu bez troski o jego przyszłość”. Przyznam że jako właściciel witryny znajdującej się na serwerze Lua.pl bałbym się szybkiego upadku tego hostingu….

Są starzy i sprawdzeni dostawcy darmowych kont hostingowych, np. YoYo, Cba, Prv etc. Na tych jednak stale się narzeka: a to że za dużo reklam, a to że serwer wolno działa itd., czy jednak słusznie? Wydaje mi się że nie do końca. Stawiając swoją witrynę na jednym z takich serwerów możemy być niemalże pewni iż nasza baza danych nie ulegnie nagłemu uszkodzeniu bądź też całkowitemu zniknięciu. Takie usługi oferują najczęściej firmy którym przemysł internetowy nie jest obcy. Czego zatem należy spodziewać się po Lua.pl? Czy jest to przełom w darmowych usługach hostingowych w Polsce czy może jedynie serwis którego koniec jest już bliski? W moim odczuciu ta druga wersja jest zdecydowanie bliższa prawdy – czy hosting który oferuje jedynie darmowe konta o takich parametrach bez reklam ma prawo do dłuższej egzystencji w Internecie? Owszem, na świecie istnieją serwisy oferujące nawet kilku-gigowe darmowe konta, jednak są to jak już wspomniałem poważne firmy, a zysków nie czerpią jedynie z bezpłatnego hostingu.

Ale dość już tych wywodów, przejdźmy do konkretów czyli ‚testu praktycznego’:

Nawet po krótkim kontakcie z serwisem Lua.pl widać kompletny brak profesjonalizmu co nie wróży najlepiej. Pierwszą rzeczą jaką robi użytkownik chcący skorzystać z usług omawianego hostingu jest rzecz jasna rejestracja. Po przejściu do formularza rejestracyjnego czeka nas kilka niezbyt miłych niespodzianek. Po pierwsze, chociaż hosting istnieje już ponad miesiąc autorzy nadal nie pozbyli się literówek, np. napisu „Aktwuj konto” na buttonie pod formularzem. Oczywiście aby zarejestrować się w serwisie wymagana jest akceptacja regulaminu. W tym miejscu użytkownikowi rzuca się w oczy pole textarea w którym znajduje się regulamin. Co ciekawe autorzy serwisu najwidoczniej nie pomyśleli o sposobie formatowania tekstu w textarea co skutkuje widocznymi dla wszystkich znacznikami <li>, <p> itd.

Po dokładniejszym zapoznaniu się z regulaminem Lua.pl serwis nie jest już taki dobry – jak się okazuje właściciel hostingu ma prawo zablokować nasze konto prawie zawsze, np. z powodu ‚nieaktualnego adresu e-mail’, publikowania linków do stron oferujących leki lub gry hazardowe czy też zainstalowania ‚zamkniętego forum dyskusyjnego’ . Pomijam już nawet możliwość prowadzenia działalności zarobkowej na stronach działających na Lua.pl. Oczywiście właściciel serwisu w każdej chwili ‚ma prawo usunąć konto wraz z całą jego zawartością’… Mail aktywacyjny jaki otrzymujemy z serwisu Lua.pl jest od ‚nieznanego nadawcy’ co oczywiście wprost zachęca do otworzenia go. ;)

Jako że nie posiadam dłuszego czasu witryny na omawianym hostingu nie jestem w stanie ocenić serwisu Lua.pl pod tym względem. Powyższe uwagi są to jedynie moje subiektywne spostrzeżenia, jedyne co mogę powiedzieć o stronach działających na Lua to to że w większości działają one szybko, jednak wątpię aby cecha ta utrzymała się przez długi czas. Jeżeli jesteś użytkownikiem serwisu Lua.pl proszę podziel się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania owego hostingu.

Reklamy

Działania

Informacja

48 Komentarzy

12 09 2007
kipero

Przecież lua.pl wyświetla reklamy w ramce nad stroną. Fakt, ze wystarczy ustawić w stylach:
iframe {display: none;}

12 09 2007
Informatyk

A to to małe badziewie jest gratisem od Lua, przyznam że nie wiedziałem, tak dobrze komponowało się z niektórymi stronami. ;) Dzięki za komentarza. W takim razie daje Lua.pl +2 miesiące na zmianę parametrów :D

12 09 2007
Paweł

lol
> „…nadal nie pozbyli się literówek, np. napisu…”

na innych patrzy, a u siebie nie widzi…

„…rejestracyjnego kilka nas kilka niezbyt….”

Poza tym zastanawiałem się nad tym, aby tam postawić swoją stronę. Ale twoje uwagi wydają się być dobre, więc rozważam nad dwiema opcjami. Nad jakimś płatnym i w miarę tanim serwerem albo innym darmowym, ale chyba rozglądnę się za czym płatnym i nie drogim a dobrym.

13 09 2007
Informatyk

Poprawione. :] Zresztą co innego hosting udostępniony tysiącom osób a prywatny blog, zresztą czas reakcji znaaacznie szybszy.

13 09 2007
brat

Nie wiem czy warto polemizować z tym tekstem bo jest napisany bardzo jednostronnie i nie poparty żadnymi argumentami, dlatego poprostu wytknę kilka błędów.

> Takie usługi oferują najczęściej firmy którym przemysł internetowy nie jest obcy. Czego zatem należy spodziewać się po Lua.pl?

Jeżeli sprawdził byś forum dowiedziałbyś się na temat lua.pl kilka ważnych faktów. Popierwsze serwis jest prowadzony przez firmę dużym z branży IT o dużym doświadczeniu.

> Czy jest to przełom w darmowych usługach hostingowych w Polsce czy może jedynie serwis którego koniec jest już bliski? W moim odczuciu ta druga wersja jest zdecydowanie bliższa prawdy

Ponieważ takie masz odczucie? Bądź my poważni, podaj argument dla którego firma miała by upaść – konkretnie podparty dowodami.

> Owszem, na świecie istnieją serwisy oferujące nawet kilku-gigowe darmowe konta, jednak są to jak już wspomniałem poważne firmy, a zysków nie czerpią jedynie z bezpłatnego hostingu.

Tak samo jest z właścicielami lua.pl, nie czerpią zysków z bezpośredniego faktu prowadzenia serwisu (wszystko na forum)

> Po pierwsze, chociaż hosting istnieje już ponad miesiąc autorzy nadal nie pozbyli się literówek

Hymm… mam konto u nich od Maja 2007, zaś sam serwis od blisko roku hostował strony innych osób tylko na zasadzie poleceń – przez innych użytkowników.

Co do literówek to masz 100% racji, jednak wystarczyło to zgłosić, wysłałem posta na forum zobaczymy czy zmienią.

> Co ciekawe autorzy serwisu najwidoczniej nie pomyśleli o sposobie formatowania tekstu w textarea

Też mnie to zdziwiło, jednak wg nich jest to spowodowane faktem budowy systemu obsługujące ich stronę www (regulamin w textarea to kopia treść ze strony regulamin)

> publikowania linków do stron oferujących leki lub gry hazardowe
O ile się nie mylę to handel lekami w polskim internecie jest zabronione – masz pretensje do firmy iż przestrzega prawa i robi wszystko aby nie ponieś konsekwencji prawnych w przypadku naruszenia prawa poprzez postępowanie swoich użytkowników?

> ma prawo zablokować nasze konto prawie zawsze, np. z powodu ‘nieaktualnego adresu e-mail’

Skoro w regulaminie napisane jest że na adres email użytkownika mogą być wysyłane informacje na temat usługi oraz treści reklamowe, to łatwo się domyśleć że nieaktualny adres email użytkownika to strata finansowa dla lua.pl ponieważ nie może wysłać oferty handlowej.

> Pomijam już nawet możliwość prowadzenia działalności zarobkowej na stronach działających na Lua.pl

Znowu mijasz się z prawdą, można prowadzić działalność zarobkową na lua.pl i jest to jasno opisane w regulaminie. Chyba że masz na myśli że lua.pl zabrania prowadzenia sklepów i innych stron komercyjnych osobom nie posiadającym zarejestrowanej firmy – moim zdaniem to dobrze o nich świadczy,a o powodach takiej a nie innej decyzji także dowiesz sie z forum.

> Oczywiście właściciel serwisu w każdej chwili ‘ma prawo usunąć konto wraz z całą jego zawartością’

Nieprawda, w odróżnieniu od innych serwisów, lua.pl niema zapisu w regulaminie że może usunąć konto bez podania przyczyn. Powody usunięcia konta są wyraźnie podane.

> Lua to to że w większości działają one szybko, jednak wątpię aby cecha ta utrzymała się przez długi czas

Sęk w tym że serwery ich działają bardzo szybko i jak się okazało wraz ze wzrostem popularności niema żadnego uszczerbku na szybkości serwerów, zapewne z tego powodów które są opisane na forum (posiadają własną modyfikacje serwera HTTP)

W moim mniemaniu lua.pl to jeden z najlepszych polskich hostingów (napewno najszybszy), prowadzony przez ludzi którzy więdzą co robią (np. sposób wprowadzenia kont email: od samego początku walczyliśmy o konta email, tytus jednak tłumaczył że tego nie zrobią ponieważ nie są pewni czy nie wpłynie to niekorzystnie na stabilność serwerów, jednak po kilku miesiącach testów nie dość że wprowadzili pocztę to jeszcze o wielkość 3GB!

Co mnie drażni w lua.pl to fakt że nie odpisują na maile tylko kierują wszystkich na ich forum – z tego powodu jest dość duży wątek na forum mojego autorstwa. Choć rozumiem że w ten sposób ograniczają koszty działania.

Moim zdaniem na lua.pl przydało by się większa pojemność konta (tak do 3GB) i dostęp do SHELL. Puki co tego niema i twierdzą że nigdy nie wprowadzą (SHELL) a szkoda bo byliby lepsi od niejednej płatnej firm hostingowej.

13 09 2007
Informatyk

>Jeżeli sprawdził byś forum dowiedziałbyś się na temat lua.pl kilka ważnych >faktów. Popierwsze serwis jest prowadzony przez firmę dużym z branży IT > o dużym doświadczeniu.

Szkoda że na stronie głównej Lua nie ma żadnych danych adresowych itd. tej firmy…

>Ponieważ takie masz odczucie? Bądź my poważni, podaj argument dla >którego firma miała by upaść – konkretnie podparty dowodami.

Nie mówię o firmie, ale o hostingu. Jeśli nie upaść to przypuszczam że po jakimś czasie będzie zmuszona obniżyć parametry darmowych kont.

>Hymm… mam konto u nich od Maja 2007, zaś sam serwis od blisko roku >hostował strony innych osób tylko na zasadzie poleceń – przez innych >użytkowników.

Jednak jak wynika z aktualności dopiero niecały miesiąć WSZYSCY użytkownicy otrzymują także 3 Gigową powierzchnie na pocztę. Co z tego wyjdzie dopiero się okaże

>Też mnie to zdziwiło, jednak wg nich jest to spowodowane faktem budowy >systemu obsługujące ich stronę www (regulamin w textarea to kopia treść >ze strony regulamin)

To także im zgłosiłem zobaczymy czy coś z tym zrobią (pod względem technicznym problemem to raczej nie jest

>O ile się nie mylę to handel lekami w polskim internecie jest zabronione – >masz pretensje do firmy iż przestrzega prawa i robi wszystko aby nie >ponieś >konsekwencji prawnych w przypadku naruszenia prawa poprzez >postępowanie swoich użytkowników?

Co nie znaczy że publikowanie ODNOŚNIKÓW do aptek (nie wspominam, już o zagranicznych sklepach z lekami) nie jest zabronione przez prawo. Przykładowo piszą artykuł na ten temat użytkownik nie może opublikować linków do aptek internetowych.

>Znowu mijasz się z prawdą, można prowadzić działalność zarobkową na >lua.pl i jest to jasno opisane w regulaminie. Chyba że masz na myśli że >lua.pl zabrania prowadzenia sklepów i innych stron komercyjnych osobom >nie posiadającym zarejestrowanej firmy – moim zdaniem to dobrze o nich >świadczy,a o powodach takiej a nie innej decyzji także dowiesz sie z >forum.

Chodziło mi konkretniej o procedury jakie są wymagane do podjęcia takowej działalności. Czy dane te należy dostarczyć Lua.pl nawet w przypadku gdy chcemy czerpać zyski jedynie z reklam Google?

>Nieprawda, w odróżnieniu od innych serwisów, lua.pl niema zapisu w >regulaminie że może usunąć konto bez podania przyczyn. Powody >usunięcia konta są wyraźnie podane.

Ok, co jednak właściciel uznaje za ‚wartościową stronę’. Zresztą kasowanie kont jeżeli są one nieaktywne przez okres 30 dni to chyba trochę niekorzyste dla użytkowników działanie

>Sęk w tym że serwery ich działają bardzo szybko i jak się okazało wraz ze >wzrostem popularności niema żadnego uszczerbku na szybkości serwerów, >zapewne z tego powodów które są opisane na forum (posiadają własną >modyfikacje serwera HTTP)

>W moim mniemaniu lua.pl to jeden z najlepszych polskich hostingów >(napewno najszybszy), prowadzony przez ludzi którzy więdzą co robią (np. >sposób wprowadzenia kont email: od samego początku walczyliśmy o >konta email, tytus jednak tłumaczył że tego nie zrobią ponieważ nie są >pewni czy nie wpłynie to niekorzystnie na stabilność serwerów, jednak po >kilku miesiącach testów nie dość że wprowadzili pocztę to jeszcze o >wielkość 3GB!

O wzroście popularności na razie bym nie mówił. Dawniej serwery YoYo też działały szybko, obecnie działają wolniej jednak ponad 144 tys stron to trochę dużo. Na Lua.pl nie ma nawet połowy tego, tak więc zobaczymy np. za pół roku gdy liczba stron hostowanych przez lua wzrośnie.

>Moim zdaniem na lua.pl przydało by się większa pojemność konta (tak do >3GB) i dostęp do SHELL. Puki co tego niema i twierdzą że nigdy nie >wprowadzą (SHELL) a szkoda bo byliby lepsi od niejednej płatnej firm >hostingowej.

Już widzę jak udostępniają wszystkim internautom ponad 6 GB przestrzeni i darmowe konta shellowe…

Wracając jeszcze do początku Twojego komentarza to co powyżej skomentowałeś są to własnie moje argumenty. Tak, tekst jest napisany jednostronnie jednak wcale tego nie ukrywam. Są to moje subiektywne odczucia jako normalnego użytkownika trafiającego na stronę Lua.pl.

13 09 2007
brat

>Jednak jak wynika z aktualności dopiero niecały miesiąć WSZYSCY użytkownicy otrzymują także 3 Gigową powierzchnie na pocztę. Co z tego wyjdzie dopiero się okaże

Zgadza sie ale tak jak wspomnialem, przygotowania do tego trwały kilka miesięcy a więc wydaje się że inicjatywa była dogłębnie przemyślana a nie zwykłym ‚chłytem marketingowym’

> Co nie znaczy że publikowanie ODNOŚNIKÓW do aptek (nie wspominam, już o zagranicznych sklepach z lekami) nie jest zabronione przez prawo.

Wydaje się że sprawa jest zbyt grubymi nićmi szyta, przeglądają ich forum można dojść do wniosku że kwestie prawne biorą bardzo poważnie i są priorytetem.

> Czy dane te należy dostarczyć Lua.pl nawet w przypadku gdy chcemy czerpać zyski jedynie z reklam Google?

Chym, ciężko mi się wypowiadać na to pytanie bo niemam do tego kompetencji ale wg jednego z topików, reklamy google itp itd są dozwolone i nikt od nikgo nie będzie wymagał jakichkolwiek dokumentów. Chodzi tutaj raczej o działalność sklepów i serwisów oferujących zakupy produktów i usług. I generalnie się nie dziwię, bo kto poważny chce sprzedawać jakieś produkty na darmowym hostingu a wieć wychodzą zapewne z założenia że sprawa jest podejżana i lepiej chuchać na zimne.

> Na Lua.pl nie ma nawet połowy tego, tak więc zobaczymy np. za pół roku gdy liczba stron hostowanych przez lua wzrośnie.

Próbujesz porównać dwie marki, jedna znana od dawna nie tylko w polsce a druga która dopiero zaczyna. Wynk w ilości obsługiwanych klientów będzie znany każdemu. Jednak porównywanie oferty nie jest już takie korzystne dla yoyo. I pomińmy w tym miejscu wielkość kont pocztowych, rozmiar bazy danych czy pojemność samego konta. Chodzi mi o fakt obsługi i możliwości samego konta. Z góry widać że znacznie lepiej pod względem technologicznym radzą sobie ludzie od lua.pl i nie jest to tylko z powodowane panelem o większych możliwościach niż na yoyo ale o samej zastosowanej technologii. Z tego co można przeczytać na forum yoyo poszerzenie możliwości yoyo o parkowanie domen i wiele innych ciekawych spraw które są na lua.pl miało być już dawno wprowadzone jednak jak się okazało raczej nigdy nie zostanie to wprowadzone, ponieważ obecna forma i sposób konfiguracji serwerów yoyo.pl wyklucza taką konfigurację.

A wiec plus dla lua.pl, mają mniejszą liczbę użytkowników ale udostępniają bardziej zaawansowaną usługę a więc można powiedzieć że idą w łeb w łeb. Jednak filozofia obu firm jest znacznie inna.

Jeszcze jedna rzecz którą jestem niemal zaskoczony to fakt, że odpowiedzi na forum są naprawdę błyskawiczne i rzetelne.

Ja bym podsumował to tak:
– yoyo.pl znakomita i znana marka o ugruntowanej pozycji rynkowej nastawiona na klienta masowego.
– lua.pl – profesjonalny hosting nastawiony na mniejszą ilość klientów dlatego umożliwia udostępnienie więcej niż jego konkurent

Ale na żadnym z tych hostingów nie trzymał bym większego projektu i nie zobawy o upadek którejś z firm ale fakt, że gdy zapłacę pieniążki za hosting to mam prawo wymagać od właściciela aby moja strona tak samo szybko działała jak w dniu zakupu. A tutaj niestety takiej gwarancji nie mamy dlatego oba hostingi znakomicie nadają sie na mniejsze strony, nowe fora, strony klanowe czy blogi. Gdy nasza strona się rozwinie należy wybrać coś komercyjnego bo w tedy będziemy znali wymagania naszej strony i łatwiej będzie nam wybrać coś odpowiedniego.

Generalnie na lua.pl trzymam już tylko swój rodzinny fotolog i bardziej z sentymentu niż z faktu że niema gdzie go umieścić, ponieważ strona (forum) które utrzymywałem na lua.pl, miesięcznie żarło ponad 30 GB transferu i zaczynałem się tam dusić (zbyt mała powierzchnia – miałem powiększone konto do 1GB).

Pozdrawiam bRat

13 09 2007
Informatyk

Widzę że jesteś wielkim zwolennikiem Lua.pl. Dziękuję za komentarze, a jeśli chodzi o porównanie do YoYo to IMHO obsługa konta znacznie wygodniejsza jest właśnie w YoYo. Nie ma się co dziwić że parametry są niższe od tych w Lua.pl – jest to po prostu skutkiem tak dużej ilości kont…

24 10 2007
Bartek

No to teraz ja Wam powiem, że od wczoraj(?) nie działa główna strona lua.pl mimo iż jestem obywatelem tego hostingu nie dostałem wcześniejszej informacji na maila o ewentualnych przerwach. ;) od co. Lua.pl od zawsze miał problemy i będzie je mieć jak pozostałe DARMOWE serwisy. Nie podoba się? zapłać.

24 10 2007
dary

Niestety od rana ani strona główna .lua ani mój serwis zamieszczony na .lua nie działa i nikt nie raczy zawiadomić dlaczego. Czy przerwa będzie miała parę godzin czy dni. To dopiero profesjonalizm.

25 10 2007
Andrzej

Co do wyżej opisanych problemów to ich przyczyną jest włamanie na serwer i wykradniecie bazy teleadresowej…. Nastąpiło to wczorajszej nocy a do tej pory nie otrzymałem żadnych przeprosin ani nawet informacji że coś jest nie tak…

Pomijając fakt tego włamania to jestem bardzo zadowolony z szybkości działania mojej stronki, lecz już co do bazy danych to tragedia… wgrałem forum phpBB by Przemo i zonk… po 2 dniach (dzieje się tak już od połowy zeszłego tygodnia) szybkość działania woła o pomstę do nieba (aktualnie mam za ledwie jeden temat aktywny w którym dziennie ukazuje sie po kilka króciutkich postów) . Co chwile sie zwiesza. Raz wczyta sie szybciutko, ale za moment muli sie przez dłuższy czas. A przed chwilą znowu krytyczny błąd bazy wyskoczył, czyż by kolejne włamanie?

25 10 2007
dary

daje im czas do końca weekendu i spadam z ich serwera. Nie da sie tak życ.

9 12 2007
Damyl

Tak, mając tam forum stwierdzam że gdy siądzie na lua.pl więcej osób to ich serwery nie wyrabiają i hosting działa OKROPNIE wolno!

9 12 2007
przemek88

Jeśli masz opinie na lua.pl lub inne serwisy zapraszam na **spam**

19 05 2008
Jeddite

Lua.pl jest dobrym serwisem. Sam z niego korzystam.

29 05 2008
Gogiel

Nie narzekam na lua.pl jedyna wada to to, że często kosztem prac na serwerze l;ua.pl konta są spowolnione a tak to jest 5gb na strone :D

17 06 2008
mariusz_100

Mnie tam lua.pl bardzo odpowiada. Jest całkiem szybka, reklam jest w sumie mało (bo tylko jedna) a i prędkość jest też niezła. Do tego ostatnio powiększone zostały rozmiary na stronę i pocztę. Jak dla mnie lua zasługuje na 4+

18 06 2008
Sid

po1. TO jest najbardziej choojowy hosting
po2. Usuwaja konto bez podania przyczyny ostatnio moja strona maiła 8000 wyświtlen i pewnego dnia bang i nie ma konta
po3. WYKU… WIELKA REKLAMA
po4. ciągle jakieś przerwy
po5. strone zakladasz na 30 dni pozniej kasuja ;]
po6. nie zakladać tam konta
po7. jeba… LUA.pl to gowno a nie hosting to hosting dla poczatkujacych zeby mogli sie pobawic i popróbować
po8. Nie ma przyszłości dla tego scierwa ktore kasuje kazde konto
po9. Pełen nieprofesjonalizm
po10. Niemiła obsługa i ciagłe robienie w h… mowia ze bedzie mozna wylaczyc reklamy i co juz mija miesiac i nie mozna wylaczyc reklam na dodatek hosting nie działa już 2 dzień

18 06 2008
Sid

mariusz_100 zobaczymy za miesiac jak Ci skasuja konto ahahhah

18 06 2008
Sid

zapomnialem dodac ze ftp działa jak krew z nosa tj wolno i ciagle dc

wgrywam plik i dc dobra lacze sie znowu i znowu dc po poludniu to nawet nie ma co wchodzic na ftp

darmowy hosting dla poczatkujacych na 30 dni a pozniej kasacja konta i out mogli by napisac ze masz np 7 dni na zmiane strony albo kasacja a oni z dupy out

18 06 2008
kubus

Moim zdaniem ten serwis jest wart polecenia. Miałem konta na yoyo itp. ale tylko lua zaspokoiła moje potrzeby. Ostatnio była mała przerwa ale o tym było pisane na stronie głównej. Moja ocena 9/10

18 06 2008
Keku

Ja rowniez jestem uzytkownikiem lua.pl i jestem zadowolona. Fakt, ze od dwoch dni lua nie dziala, ale byla informacja na forum, ze instaluja nowy sprzet i migruja konta. To samo moznaby powiedziec o cba. Nie zgodze sie z autorem, ze cba to sprawdzony dostawca – u nich przez tydzien nie bylo hostingu, brak profesjonalizmu, calkowite olewanie uzytkownikow, tam dopiero banuja.

18 06 2008
excess

Czy ja wiem…? Mieszane mam odczucia. Bo faktem jest, że od 4 dni(!) nie mogę się dostać na stronę głwną lua.pl, to mimo wszystko moje forum działa bardzo sprawnie (od ponad miesiąca) a w dodatku bez żadnych reklam. Denerwująca była jedynie przymusowa przerwa, przez którą korzystanie z forum było niemożliwe przez blisko 3(chyba?) dni. Tłumaczyli to zmianą serweru i blaa blaaa blaa, ale teraz jest w porządku. Gdyby nie ta strona główna.

18 06 2008
Keku

prace nadal trwaja i przenoszenie na nowe serwery LH6,7,8 wiec wiekszosc kont, jak i ftp i panel dalej sa nieaktywne.

19 06 2008
idijota

Dlaczego kasują każde konto? Mam tam konto już od kilku miesięcy, na którym trzymam kilka stron, poblokowałem na nich reklamy i jakoś jeszcze nie skasowali mi konta :D
Nie wolno porównywać lua do YoYo! YoYo jest najpopularniejsze i dlatego ma małe parametry, co im zależy, jak mają tylu userów i mają gdzie reklamy wyświetlać.

19 06 2008
Keku

Zmieniam zdanie. Wynosze sie z lua. TO juz za dlugo trwa, prawie drugi tydzien tej awarii a z ludzi sobie jaja robią. Admin co chwila pisze ze juz o ktorejs godzinie wlaczy panel, dzisiaj jutro bedzie i nic. Autor ma racje – jak beda tak postepowac to juz dni maja policzone.

19 06 2008
Keku

Idjota – a jak zablokowales te reklamy?

20 06 2008
LUa.pl to g****

Jak sie blokuje reklamy ?

No wiesz ja miałem strone gdzie było 5k odwiedzin dziennie pewnego dnia patrze a tam nie ma konta

Tyle czasu pozycjonowania a oni k***a skasowali &(@^&$@_!)

20 06 2008
Sylwia

MI ROWNIEZ SKASOWANO KONTO BEZ PODANIA PRZYCZYNY TAM JEST TAKA MANIPULACJA

3/10 ZA DOBRE STATY ALE STRONKI NIE POSTAWISZ NA DLUGO

21 06 2008
Keku

Tam jest takie chamstwo ze strony adminów, że szkoda gadać. Odchodzę stamtąd. Biorę płatny hosting. NIKOMU NIE POLECAM LUA. Największy chłam i bagno, w jakie trafiłam.

28 06 2008
Keku

Lua wyłączyło rejestracje konto do odwołania a to znaczy ze lua pada. Zabić ich to mało, nie mam nawet jak się przeniesc na nowy hosting, bo zamiast bazy wyeksportowali mi w niej jakieś śmieci. Oby lua szybko padła. Nikomu nie życzę takiego ho(shit)ingu

3 07 2008
War3st

Keku, mi sie lua.pl podoba.
Jak chcesz mieć inny to kupuj płatny albo męcz się na yoyo.pl

9 07 2008
Keku

Standardowa gadka fanów danego hostingu. Każdy ma swoje zdanie. Na yoyo wcale tak źle nie jest.

22 07 2008
Jaro

Mam stroną na lua, i raz się na niej zawiodłem – w stawiłem tam troszke większe pliki niż 2mb, a admin po jakimś czasie zmienił parametry, że max rozmiar pliku to 2mb. Jednak pozostawił cień nadziei – napisał, że wkrótce utworzy plan pro. I oto niedawno powstały plany: lua, pro i jakiś płatny!!! Przeszedłem na plan pro i jestem zadowolony!!! Jeśli lua przestanie istnieć, będę zawiedziony – ale trudno, pewnie wykupię coś płatnego. Jedyne co mi się teraz na lua nie podoba, to inne reklamy – zrobiłem stronę w ramkach i w każdej ramce jest ta sama reklama.

4 08 2008
Keku

Jaro wierzysz w to ze bedzie lepiej? Lua niestety znów ma awarię…

6 01 2009
XMAN

Serwis LUAHOSTING należy teraz do firmy DUE.
A co za tym idzie 10/10.
Zero broblema.

25 01 2009
Andrzej

Co do reklam to lepiej ich nie blokujecie bo zapomnieli dopisać ze jak zmienisz plan hostingowy na wyższy (czyli np bez reklam) to po skończonym okresie za który zapłaciłeś nie możesz powrócić tylko musisz ponownie opłacić albo Ci usuną konto…
No to opłaciłem bo ostatnimi czasy byłem bardzo zadowolony z tego jak wszystko działało (ok3zł za miesiąc z tego co pamiętam a opłaciłem za rok bo jakaś zniżka wtedy była) no i ostatnimi czasy żałuję tego bardzo. Połączenie ze strona się resetuje, albo chodzi jak krew z nosa, co chwila problemy z bazą danych wiec forum mi zdechło a poświeciłem troszku czasu żeby do niego ludzi zachęcić i się zaczęło samo fajnie rozkręcać. FTP to masakra… zalogować się zazwyczaj nie mogę, a jak się uda to rzadko chodzi bez zawieszek.

Tragedia

27 03 2009
Gość

Panowiw nie moge wejsc na serwer !! i nic modifikowac na stronie !! Wiecei cos o tym ?
Poza tym to dobry hosting jak dla mnie do tej pory !!

28 03 2009
Matek

Ja też nie mogę od wczoraj wejśc na serwer . Jak wpisuje lua.pl w pasku adresu to pisze: MySQL Error
Brak polaczenia z hostem bazy danych
co jest ;/;/

31 03 2009
Gość

Poczekaj ja na serwer administracyjny nie mogłem przez tydzień wejść !! Poczekaj wszysko bedzie ok !!

31 07 2009
ftp

Ludzie nie zakładajcie tam swoich stronek – porażka : ftp raz działa a raz nie, tylko nerwicy można się na bawić i czasu trochę stracić……

10 09 2009
Byłemnalua

LUA to czysta kpina. Miałem u nich stronkę od około roku.
Ftp czy www bardzo często nie działa.
Na żaden z moich maili nigdy nie odpowiedzieli.
Ostatnio moja stronka nie działała przez tydzień –
w końcu zadzwoniłem.
Byli bardzo niemili, a tak naprawdę to nie było z kim rozmawiać.
Zmieniają regulamin jak chcą, a także wymuszają ekstra płatne SMS-y.
Absolutnie NIE POLECAM, bo jak ktoś robi łaskę to po co się
w ogóle się wychyla…

Pozdrawiam

12 11 2009
LooKis

Może hosting lipa to prawda ale ja osobiście z niego kożystam bo można łatwo podpiąć domenkę pod serwer który ma duzo miejsca ;]

30 12 2009
Anonim

Ja też nie polecam tego hostingu… Miałem tam konto tylko przez chwilę.. bo nie dosyć,że konta ftp lipa ciagle się rozłączało to jeszcze jak wchodziłem w phpymyadmin to wyskakiwał że skrypt php jest niewłaściwie skonfigurowany…
A i jeszcze ta weryfikacja konta… niby darmowy hosting ale żeby zweryfikować swoje konto trzeba wysłać smsa za 1,22. Nie polecam tego hostingu choć na pierwszy rzut oka wydaje się dobry.

1 04 2010
Ashtar

Witam. Chętnie się wypowiem. Otóż do niedawna byłem zachwycony hostingiem lua.pl , który utrzymuje od około roku. Jednak ostatnio, że tak powiem, krew mnie zalewa. Od mniej więcej dwóch tygodni nie mogę przesłać pliku na serwer bo widuję error „DISK FULL, PLEASE UPLOAD LATER” . Jak dla mnie ‚later’ to za godzinę, dwie, ew. dzień. A ta sytuacja trwa już duuużo dłużej. Mało tego. Od tygodnia moje strony na lua.pl w ogóle się nie wyświetlają! Widzę biały ekran i nic. Zaufałem lua.pl i postawiłem tam w miarę duży serwis – co było błędem. Teraz odczytuję tylko maile i zaspy wiadomości na gg, że strona nie działa. Niestety nawet nie mam dostępu do phpMyAdmin – ta strona też nie działa – żebym mógł sobie wyeksportować swoje tabele. Pozostało mi zrobić wszystko od początku. Lua ponadto nie odpowiada na maile, co bardzo utrudnia ową ‚współpracę’. Jak tylko skończę pracę, przenoszę serwis na inny serwer.
ABSOLUTNIE NIE POLECAM NIKOMU LUA.PL
SĄ NIERZETELNI I NIEODPOWIEDZIALNI!

23 09 2010
Kamil

Mam to samo co kolega wyżej. Dwa lata pracy poszło w pizdu.

2 03 2011
mario

Dwaj koledzy powyżej to są śmieszni na maxa. Robią strony przez 2 lata i marnego backupu nie zrobili! To jest totalny brak rozumu!

Przecież wiadomo, że darmowy hosting może się posypać, poza tym, robicie takie obszerne strony i żal wam 50 zł rocznie na pewny hosting, toż to mniej niż paczka fajek miesięcznie!!!

20 05 2011
Olek

NO i było lua i nie ma lua

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: