Linux+ Extra! Slackware 12.0 i Linux+ 10/2007

24 09 2007

Linux+ Extra! Slackware 12.0

Cena: 29,80 zł

Najnowszy numer (86) czasopisma Linux+ Extra to wydanie poświęcone dystrybucji Slackware 12.0. Na dołączonej do magazynu płycie DVD oprócz bootowalnej wersji instalacyjnej Slackware znajdziemy także kilka przydatnych dodatków. W magazynie znajduje się oczywiście obszerny artykułu pomocny przy instalacji i konfiguracji systemu, bowiem dla początkującego Linuksiarza nie jest to proces łatwy do przejścia.

Osoby korzystające z Neostrady z pewnością ucieszy obszerny artykuł w całości poświęcony konfiguracji wyżej wymienionej usługi w systemie Slackware 12.0. Autor publikacji na przykładzie modemów Thomson Speedtouch 330 oraz Sagem F@st 800 w przystępny sposób opisuje instalację Neostrady w tej dystrybucji Linuksa.

Mit „Linux nie do gier” próbuje obalić artykuł pt.: „Chwila rozrywki w Slackware”. Autor opisuje dziewięć Linuksowych gier, m.in. SuperTux, Sauebraten, Battle of Wesnoth i GL-117. Poza w/w opisanymi publikacjami w tym numerze Linux+ Extra! znajdziemy także artykuł opisujący najpopularniejsze programy użytkowe i multimedialne w Slackware.

Linux+ 10/2007

Cena: 24,90 zł

Tematem najnowszego numeru czasopisma Linux+ są Narzędzia Naukowe. Autor opisuje m.in. aplikację Kivio służącą do tworzenia diagramów. Znajdziemy także artykuły traktujące o Stellarium czy projekcie DebianEdu. Na płytach DVD dołączonych do magazynu zamieszczono dwie interesujące dystrybucje: Cdlinux.pl oraz PLD w wersji 2.0 (Ac).

W swoim artykule Przemysław Żarnecki stara się przybliżyć czytelnikom cele i idee projektu DebianEdu, a także dystrybucji Skolelinux. Wniosek jaki po przeczytaniu tej publikacji nasunie się zapewne wielu czytelnikom to fakt iż Linux z powodzeniem może być doskonałym środowiskiem edukacyjnym.

Również w tym numerze magazynu Linux+ nie zabrakło artykułów traktujących o grach w Linuksie. Tym razem publikacja jaka znalazła się w tej kategori to „Przegląd najciekawszych gier komputerowych w Ubuntu”. Obok opisów najpopopularniejszych Linuksowych gier znajdziemy także prezentacje mniej znanych aplikacji, m.in.Nexuiz, Boson oraz Tremulous.

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

27 09 2007
mati304

Faktem jest, że ten artykuł o grach w linuksie jest bardzo dobry, jak również tutorial instalacji PLD.

10 10 2007
a beginner

Mnie zainteresował artykuł dla początkujących „Konfiguracja kernela linuksowego”.
Tekst ciekawy, konfiguracja opisana bardzo praktycznie i w miarę całościowo, zawiera wiele przydatnych wskazówek.
Jednak mam duże zastrzeżenia co do języka i stylu, w jakim ten artykuł został napisany, zwłaszcza pierwsze 2 strony. Czytając ma się wrażenie jakby to był zapis wypowiedzi autora, a nie tekst pisany… Wiele zdań jest niejasnych (nawet wstęp w nagłówku artykułu!) albo przesyconych potocznymi zwrotami lub po prostu nieładnie brzmiących. Nie jestem żadnym estetą ani językoznawcą, ale taki niedbały styl naprawdę utrudnia czytanie. Może trzeba by zatrudnić dodatkowego korektora? (w stopce pisma widać tylko jedną osobę, może ma ona za dużo obowiązków? :-) )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: