Software Developer’s Journal 10/2007

6 10 2007

Software Developer’s Journal 10/2007

Cena: 26,75 zł

Tematem najnowszego numeru czasopisma Software Developer’s Journal jest C# 3.0 – .NET Framework 3.0. Autor opisuje m.in. zmiany jakie zaszły w najnowszej wersji C#. Zwraca także uwagę na nowe sposoby inicjalizacji typów zmiennych i tablic. Na płycie CD dołączonej do magazynu zajdziemy multimedialny kurs Java, AVG Antywirus 7.5 oraz CurelIT.

Pomimo ciągłęgo rozwoju w dziedzinie procesorów rysowanie fraktali w czasie rzeczywistym nadal jest bardzo trudne. W swojej publikacji Marek Sawerwain przedstawia shadery w wersji 3.0 które umożliwiają rysowanie najpopularniejszych zbiorów fraktalnych – zbioru Julii oraz Mandelbrota. W artykule znalazły się oczywiście odpowiednie przykłady kodów źródłowych.

W publikacji pt.: Instalator w 5 minut Krzystof Rychlicki-Kicior opisuje projekt NSIS (Nullsoft Scriptable Install System) stworzony przez firmę Nullsoft do tej pory znaną głównie z popularnego odtwarzacza Winamp. System NSIS umożliwa tworzenie instalatorów za pomocą języka skryptowego. W artykule znajdziemy też informacje dotyczące zastosowań systemu instalacyjnego NSIS. Autor przedstawia także wtyczkę EclipseNSIS za pomocą której tworzenie instalatorów NSIS możliwe jest przy pomocy graficznych kreatorów.

W październikowym numerze magazynu Software Developer’s Journal znalazła się już IV edycja rankingu popularności języków programowania. Na pierwszą pozycję wysunęła się Java, PHP spadł aż o 3 miejsca a C++ znalazł się na trzeciej pozycji.  Programiści wciąż obracają się w gronie tych samych języków co obrazuje iż w czołówce regularnie swe miejsce znajduje także Delphi, C, Perl czy też Basic.

Spis treści:

  • Biblioteka miesiąca – Enterprise Library 3.1 – Validation Application Block
  • C# 3.0
  • Shadery oraz Fraktale
  • Java z GUI i SWT w praktyce
  • JBoss Seam – aplikacje przyjazne dla użytkownika część II
  • Instalator w 5 minut – projekt NSIS
  • Extreme Programming (XP) i CMMI – Kreatywność, czy Dyscyplina?
  • DUnit – Delphi i testy jednostkowe
  • JSR-181 – adnotacja webserwisów w Javie.
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: