Second Life

25 10 2007

Second Life to według Wikipedii częściowo płatny, trójwymiarowy wirtualny świat, udostępniony publicznie w 2003 roku przez firmę Linden Lab (…). Świat Second Life znajduje się na wielu serwerach, zarządzanych przez Linden Lab. To połączenie serwerów zwane jest „siecią” (ang. grid). W kliencie gry zawarte są narzędzia, umożliwiające użytkownikom (nazywanym mieszkańcami – ang. residents) modyfikację świata SL oraz uczestniczenia w jego wirtualnej ekonomii. Pod koniec sierpnia 2007 roku, według oficjalnych danych, zarejestrowanych było ponad 9 mln graczy, z czego około 1,5 mln aktywnych w ciągu ostatnich 60 dni.

Nie wszyscy jednak wiedzą iż Second Life bez problemu uruchomimy także na Linuksie. I to wcale nie przez Wine czy Cedegę, ale oficjalny klient przygotowany specjalnie dla systemów GNU/Linux. Odpowiednią wersję aplikacji możemy pobrać z oficjalnej strony bądź też (jeżeli dla Ubuntu) z witryny GetDeb jako gotowy już pakiet binarny.

Wymagania sprzętowe gry to szerokopasmowy dostęp do Internetu, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB.
eFotek.pl - Więcej Niż Darmowy Hosting Fotek...eFotek.pl - Więcej Niż Darmowy Hosting Fotek...eFotek.pl - Więcej Niż Darmowy Hosting Fotek...eFotek.pl - Więcej Niż Darmowy Hosting Fotek...

Reklamy

Działania

Informacja

4 Komentarze

25 10 2007
ramzel

Trzy razy podejmowałem próbę przekonania się do SL. Bez powodzenia…

25 10 2007
SunSet

jakis czas temu to sciagnolem i nawet gralem 2 dni… nie wiem moze ja tej gry dobrze nie wyczulem i w ogole ale jak dla mnie to totalna porazka… nie wiem w co jest w tym fajnego :|
no ale gra odniosla sukces, sa nawet i pierwsi milionerzy w grze (chodzi mi o osoby ktore maja konta premium i wymienili kase z gry na prawdziwa i zarobili na tym 1mln $ :D)

25 10 2007
hinok

Grałem może z 30 minut i do tej gry trzeba mieć o wiele lepszy sprzęt niż ten podany w minimalnych ustawieniach. No i gdzieś tak z 2mbp/s łącze, minimum :)

26 10 2007
Gry online

Ja nie dałam rady, ale po wymianie sprzetu… ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: