Hakin9 11/2007

8 11 2007

Hakin9 11/2007
Cena: 29.80 zł

Hakin9 11/2007
Listopadowy numer czasopisma hakin9 zawiera kolejną porcję interesujących artykułów na temat bezpieczeństwa i ochrony witryn internetowych oraz danych przechowywanych na lokalnych komputerach. Na dołączonej do numeru płycie CD oprócz tradycyjnego już hakin9 live znajdziemy także kilka ciekawych aplikacji, a wśród nich Advanced Office Password Recovery by Elcomsoft, SpyXie UnderNetwork – client/server, SecuBox by Aiko Solutions czy Dr.Web Anti-virus.

Tematem tego wydania hakin9 jest Hakowanie Xboksa. W artykule wgłębimy się więc z zasady działania tej konsoli, poznamy też genezę zabezpieczeń Xbox. Jak się okazuje Microsoft nie przyłożył się zbytnio do bezpieczeństwa swojej konsoli – autor artykułu pokazuje błędy w oprogramowaniu Xbox. Zobaczymy także jak na konsoli Microsoftu odpalić Linuksa.

Python jest językiem skryptowym cenionym za ogromne możliwości, a przy tym szybkość i ciekawe rozwiązania. W publikacji Spoofing i Sniffing Pythonie dowiemy się jak pisać aplikacje sieciowe w tym języku, czy jak szybko przechwytywać i odczytywać pakiety w Sieci. W artykule zostały omówione także takie zagadnienia jak modyfikacja pakietów w Pythonie. Tekst został oczywiście wzbogacony odpowiednimi przykładami i kodami źródłowymi.

Popularne w ostatnich czasach serwisy Web 2.0 to nowy wymiar Internetu – wirtualne społeczności, zaawansowane funkcje, ładny wygląd. Czy jednak wszystko to jest także bezpieczne? Niestety, błędy w skryptach nie są rzeczą rzadką w takich portalach. Konrad Witaszczyk opisuje w jaki sposób udostępniane są multimedia na stronach i jakie są zabezpieczenia takich witryn. Dowiemy się także jak zbudować stronę, aby nie miała wycieku danych.

Poza tym w numerze:

  • C# – diagnostyka połączeń sieciowych
  • Luki w plikach wykonywalnych
  • Kryptograficzne funkcje skrótu
  • Niekonwencjonalne metody wykrywania włamań
  • Ukrywanie tajnych informacji
  • Bezpieczeństwo Silverlight
  • Bezpieczny ekstranet – strefy DMZ
Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

9 11 2007
Rajca

Heh, no nie będąc fałszywie skromnym powiem, że znalazłem się w rubryce wyróżniony betatester :D

9 11 2007
Informatyk

W takim razie gratulacje. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: