Linux+ 11/2007

8 11 2007

Linux+ 11/2007
Cena: 24.90 zł
Linux+ 11/2007
Tematem najnowszego numeru czasopisma Linux+ jest Linux w firmie. Autor opisuje m.in. aplikację GnuCash służącą do tworzenia własnego rachunku i zarządzania finansami. W artykule poznamy podstawowe funkcje i możliwości przedstawianego programu. Na płytach DVD dołączonych do magazynu zamieszczono dwie interesujące dystrybucje: CentOS w wersji 5 oraz Slackware 12.0.

Kolejnym ciekawym tekstem z serii „Linux w firmie” jest publikacja w której autor opisuje program ePortfel – sprawdzi się on zarówno jeśli chodzi o domowe finanse jak i o firmowy biznes. W artykule dowiemy się krok po kroku jak zarejestrować i konfigurować program.

Notebooki coraz częściej goszczą w naszych domach, warto więc umieć na nich bezproblemowo zainstalować Linuksa. W publikacji pt. Pingwin na laptopie Grzegorz Madajczak zwraca uwagę na najpopularniejsze problemy z jakimi spotykamy się instalując Linuksa.

Znudzilł Ci się Nautilus, chcesz przejść na coś innego, lepszego? W takim razie doskonałym rozwiązaniem będzie sprawdzenie menedżera plików jakim jest Rox-Filer. W tym numerze Linux+ Paweł Łupkowski prezentuje zaawansowane możliwości Rox-Filera (są to m.in. interesujące funkcje zarządzania pulpitem).

Poza tym w numerze:

  • Zarządzanie projektami w Linuksie
  • PGP w Kmailu
  • Lighttpd serwer HTTP – alternatywa dla Apache
  • Systemy bazodanowe dla Linuksa
  • Amavis – system zabezpieczania poczty
  • Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: