hakin9 12/2007

23 11 2007

hakin9 12/2007

Cena: 29,80 zł

Grudniowy numer czasopisma hakin9 zawiera kolejną porcję interesujących artykułów na temat bezpieczeństwa i ochrony witryn internetowych oraz danych przechowywanych na lokalnych komputerach. Na dołączonej do numeru płycie CD oprócz tradycyjnego już hakin9 live znajdziemy także kilka ciekawych aplikacji, a wśród nich TmD Soft, Safe’n’Sec, Dr.Web Anti-Virus + Anti Spam, e-Capsule Private Safe i SPAMfighter oraz film instruktażowy Wstęp do ataków typu SQL Injection.

Tematem tego wydania czasopisma hakin9 jest bezpieczeństwo Firefoksa.  Z artykułu przygotowanego przez Konrada Zuwałę dowiemy się m.in. jak zabezpieczyć się przed tego typu atakami i jak skompromitować system użytkownika z przeglądarką Mozilla Firefox, działający w środowisku Windows. Poznamy więc kilka nowych szczegółów na temat silnika Gecko i nauczymy się preparować strony do opisywanego ataku, korzystają m.in. z FirefoxURL.

Inny artykuł na który z pewnością warto zwrócić uwagę to obszerna (15-stronnicowa) publikacja pt. Poznaj swój komputer – oczami intruza. Autor – Bartosz Kalinowski pokazuje nam jak wiele poufnych danych i informacji o sobie zostawiamy w Internecie. Zwraca także uwagę że obecnie znając jedynie np. nick danej osoby bezproblemowo możemy poznać także jej imię i nazwisko, adres zamieszkania czy telefon. Niestety są osoby które tego typu informacje wykorzystują w zły sposób, szkodząc nam. Z artykułu dowiemy się wiec także jak broni się przed takimi działaniami i unikać zagrożeń tego pokroju.

Pozostałe artykuły:

  • Słabość mocnych haseł
  • Python – tworzenie fuzzerów
  • FxCop – analiza kodu .NET
  • C# – diagnostyka sieci
  • Rootkity – skuteczna obrona
  • Cyberlaundering – pranie brudnych pieniędzy
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: