Software Developer’s Journal 12/2007

6 12 2007

Software Developer’s Journal 12/2007

Cena: 26,75 zł

W sprzedaży ukazał się kolejny (już grudniowy) numer czasopisma Software Developer’s Journal. Tematem tego wydania jest detekcja i rozpoznawanie twarzy w C++ z wykorzystaniem biblioteki OpenCV. Autor artykułu – Damian Ostraszewski wprowadza czytelnika w świat biometryki – techniki zajmującej się dokonywaniem pomiarów istot żywych. W publikacji znajdziemy także m.in. listingi kodów źródłowych wraz z opisami. Na dołączonej do magazynu płycie CD jak zwykle znajdziemy porcję ciekawych programów, w tym numerze m.in. Desktop Orbiter, Easy Projects .NET, WebSite X5 Smart Version oraz drugą część multimedialnego kursu Javy.

W tym wydaniu SDJ znajdziemy również opis biblioteki Joda Time, jednego z bardzeij rozwiniętych i zaawansowanych rozwiązań przeznaczonych do operowania dziedziną czasu w języku Java. Dla ułatwienia szybkiego przyswojenia wiedzy zawartej w publikacji, została ona wzbogacona przejrzystymi przykładami wraz z omówieniami.

Kolejnym artykułem wartym uwagi jest tekst pt. Maszynowe tłumaczenie w Q-Query. Maciej Stanusch oraz Agata Stachowisz-Stanusch przdstawiają koncepcję algorytmu tłumaczenia maszynowego wykorzystywanego przez system raportujący Q – Query oparty o zapytania w języku naturalnym. Niewątpliwie jest to interesujący projekt którego zadaniem ma być ułatwianie pracy i zwiększanie możliwości użytkowników komputerów, którego mozliwości możemy bezpłatnie przetestować korzystając z wersji demo. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Stanusch Technologies.

Poza tym w numerze:

  • Cząsteczkowe generowanie ukształtowania terenu
  • XNA – zarządzana platforma dla gier
  • Rozszerzenie wzorców J2EE

a także standardowe działy Felieton, Aktualności oraz wywiad – w tym numerze z członkami zespołu pracującego nad PDT.

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: