Linux+ 12/2007

8 12 2007

Linux+ 12/2007 (128)

Cena: 24,90 zł

W sprzedaży ukazał się kolejny (grudniowy, 128) numer czasopisma Linux+. Tematem tego wydania jest rozrywka. Jak możemy się domyśleć konkretniej chodzi o rozrywkę w Linuksie – a więc multimedia, gry itd. Na dołączonej do magazynu płycie DVD znajdziemy aż trzy dystrybucje. W tym numerze są to Sabayon 3.4, Linux Mint 3.0 a także SUSE Linux Enterprise Desktop 10. W piśmie znajdziemy oczywiście opisy instalacji ww. dystrybucji.

Windowsowe gry w Linuksie to wciąż gorący temat. Redaktorzy Linux+ zapewne o tym wiedzą, dlatego też w aktualnym wydaniu przygotowali kilka obszernych tekstów na ten temat. Pierwszy z nich do Emulatory gier pod Linuksa. Rafał Jarosiński przedstawia tam dwie najpopularniejsze aplikacje tego typu: Wine oraz Cedegę – opisuje więc instalacje i konfiguracje zarówno darmowej jak i płatnej wersji Cedegi.

Kolejną publikacją wartą uwagi jest tekst pt. Audacity – edytor dźwięku. Przemysław Żarnecki skupia się w nim na temacie obróbki dźwięku w systemie Linux. Poruszone zostały m.in. takie kwestie jak konwersja plików muzycznych, edycja ww. oraz sam interfejs programu Audacity.

GIMP to rozbudowany program służący do obróbki grafiki rastrowej – jego zaawansowane ustawienia i bogate opcje nie podlegają żadnym wątpliwością. Co jednak powiesz na to aby możliwości GIMP’a były jeszcze większe? Autor artykułu – Marek Sawerwain wprowadza nas w interesującą tematykę wtyczek do GIMP’a. Dzięki tej publikacji możliwe jest iż gdy początkujący użytkownik Linuksa widząc opis instalacji rozszerzeń nie ucieknie dowiadując się o własnoręcznej kompilacji wyżej wymienionych – tekst został bowiem napisany językiem który zrozumie nawet Linuksowy newbie. ;)

Pozostałe artykuły:

  • Windows i Linux w jednym stali domu
  • Zmień swój dysk systemowy
  • Media strumieniowe w Linuksie
  • Matuj Linuksa
  • W kręgu multimedialnej rozrywki
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: