Nauka w Linuksie

8 12 2007

W Linuksie nie brak narzędzi i aplikacji ułatwiających naukę wielu trudnych przedmiotów. Dzięki zawartym w systemie programom nie będzie już takim problemem podciągnąć się w chemii, matematyce albo powtórzyć sobie łacinę. Zapoznajmy się z kilkoma tego typu aplikacjami:

I. KBruch

To niewielki program służący do ćwiczenia obliczeń matematycznych, przede wszystkim zaś pomoże nam jeśli chodzi o przyswojenie sobie ułamków. Do wyboru mamy kilka różnych rodzajów zadań, m.in. dotyczące konwersji ułamków dziesiętnych na zwykłe czy porównywanie ułamków (większy/mniejszy). Oficjalny podręcznik KBruch przetłumaczony na język polski mozna znaleźć na stronach kde.org .

II. Kig

Program ten umożliwia rysowanie figur geometrycznych – począwszy od kół, prostokątów, kwadratów czy trójkątów, a kończąc na skomplikowanych i złożonych figurach, hiperbolach i… polach tekstowych. ;)

III. KLatin

Jest to kolejna wchodząca w skład środowiska graficznego KDE aplikacja edukacyjna. Ta jednak nie ma nic wspólnego z matematyką – pomoże nam ona natomiast w powtarzaniu i utrwalaniu łaciny. W programie znajdziemy ćwiczenia zarówno z gramatyki jak i ze słownictwa. Podręcznik KLatin standardowo na kde.org .

IV. Kalzium

Chemia nie jest dla wszystkich przedmiotem łatwym. W jej nauce z pewnością pomoże nam program o nazwie Kalzium. Kalzium, z prostej aplikacji zawierającej jedynie układ okresowy pierwiastków przekształciło się w prawdziwą chemiczną encyklopedię. Autorzy zamieścili bowiem szczegółowe informacje dotyczące każdego pierwiastka. Podręcznik Kalzium .

V. KGeography

Jak sama nazwa wskazuje jest to program wspomagający naukę geografi. KGeography poprzez zabawę pomaga zapamiętywanie stolic, flag i położenia europejskich państw. Aby jednak w pełni wykorzystywać aplikację powinniśmy choć w minimalnym stopniu przyswoić sobie angielskie nazwy krajów, miast etc. – KGeography podobnie zresztą jak wiele innych wchodzących w skład KDE programół edukacyjnych dostępne jest w języku angielskim.

VI. KTurtle

Linuksowe narzędzie które umożliwia pisanie programików w języku logo. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. KTurtle umożliwia zmianę języka komend wydawanych w LOGO. Szczegółowe informacje znajdują się w podręczniku, oczywiście na stronie kde.org.

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: