Linux Magazine 1/2008

29 12 2007

Linux Magazine 1/2008 (styczeń)

Cena: 24,90 zł (0% VAT)

Niedawno w sprzedaży ukazał się styczniowy (1/2008) numer czasopisma Linux Magazine. Tematem przewodnim tego wydania jest Zdalna kontrola. W artykułach znajdziemy więc m.in. opisy takich projektów i aplikacji jak Rdesktop, LTSP (Linux Terminal Server Project) czy NX. Autorzy skupiają się przede wszystkim na rozwiązaniach VNC (Virtual Network Computing) umożliwiających zdalne współdzielenie ekranu w środowiskach heterogenicznych.

W tym numerze Linux Magazine Christian Meyer prezentuje czytelnikom najnowsze wydanie środowiska biurkowego GNOME. Na sześciu stronach magazynu opisuje najważniejsze zmiany i nowośc jakie zaszły w stosunku do poprzednich wersji GNU Network Object Model Environment: udoskonalenie menedżera plików Nautilus, nowe opcje w przeglądarce WWW Epiphany czy zwiększenie możliwości File Rollera.

Kolejny interesujący artykuł jaki znajdziemy w Linux Magazine to publikacja opisująca tworzenie symulacji skoków spadochronowych w Perlu. Michael Schillipokazuje jak przy pomocy biblioteki Simple DirectMedia Layer (SDL) napisać w pełni działającą grę komputerową. Osoby zainteresowane tą tematyką, coś dla siebie z pewnością znajdą na stronie ArsTechnica.

Poza tym w numerze:

  • Livecd-creator w Fedorze
  • Efekty tekstowe w GIMP-ie
  • ReMoot
  • AuFS
  • Muzyka w Linuksie
  • NuFW i Edenwall
  • Gscan2pdf
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: