PHP Solutions 1/2008

8 01 2008

PHP Solutions 1/2008

Cena: 29.80 zł

Niedawno w sprzedaży ukazał się styczniowy (1/2008) numer magazynu PHP Solutions. Temat tego wydania to analiza i optymalizacja skryptów. Na przykładzie popularnego CMS’a PHP-Fusion, Piotr Maliński przedstawia sposoby rozwiązywania najróżniejszych problemów programistycznych. Na płycie CD dołączonej do czasopisma w tym miesiącu znajdziemy dystrybucję Xandros Server 2, PHP Designer 2007 Professional (Trial 60-dniowy) oraz jak zwykle materiały dodatkowe do artykułów.

Początkujących programistów PHP na pewno ucieszy kolejny artykuł poświęcony Symfony Framework. W trzeciej częsci serii tekstów na temat tego frameworka czytelnik dowie się m.in. w jaki sposób stworzyć wizualny wygląd projektu czy włączyć moduł na stronę główną.

Tworzenie internetowych formularzy to dla webmastera korzystającego z PHP codzienność. Istnieją jednak sposoby aby znacznie skrócic sobie czas i ułatwić pracę w tej kwestii. Z tego numeru PHP Solutions dowiemy się, jak wykorzystując QuickForm napisać formularz z walidacją danych. Aby w pełni skorzystać z przedstawionych tutaj rozwiązać czytelnik powinien znać style CSS oraz Smarty.

Poza tym w numerze:

 • Subversion
 • Model View Controler
 • MooTools
 • XSLT
 • Agile i ASP

Software Developer’s Journal Extra Nr 27 PHP Starter Kit

Cena: 29,80 PLN

Do kiosków trafił także nowy Starter Kit, w którym znalazło się naprawdę wiele praktycznych artykułów dla początkujących koderów PHP. Szczególnie wart uwagi jest moim zdaniem tekst przedstawiający PHP jako język obiektowy. Autor artykułu – Paweł Grzesiak opisuje m.in. tworzenie klas, metod, obiektów i konstruktorów oraz inne rzeczy charakterystyczne dla języków obiektowych (np. dziedziczenie).

Symfony to obecnie jeden z popularniejszych frameworków. Osobom które jeszcze nigdy nie miały z nim doczynienia dedykowany jest artykuł pt. Symfony Web Application Framework. W publikacji opisane zostały podstawy dotyczące, instalacji, konfiguracji i użytkowania Symfony.

Wybór odpowiedniego edytora to ważna decyzja podejmowana przez początkującego webmastera. Wraz z redakcją PHP Solutions dokonamy jej łatwiej. Poznamy bowiem cechy jakie powinien posiadać dobry edytor PHP; wszystko zaś zostało omówione na przykładzie popularnego programu PHP Designer 2007 Personal.

Poza tym w numerze:

 • PHP HF – jak edytować grafikę w PHP?
 • PHPEclipse
 • Własny szablon w PHP-Fusion
 • Szukanie i poprawianie błędów
 • Magia dla początkujących – mod_rewrite
 • Vanilla – nowoczesne forum dyskusyjne
Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: