Hakin9 02/2008

1 02 2008

Hakin9 02/2008

Cena: 29,80 PLN (stawka VAT: 0%)

W kioskach pojawił się następny numer magazynu Hakin9. Tematem przewodnim tego wydsania jest hakowanie PuTTy – popularnego darmowego programu służącego do zdalnego łączenia się z komputerami przy wykorzystaniu protokołów Telnet, SSH i rlogin. W artykule zaprezentowano jak zmodyfikować skompilowaną już aplikację, co pozwoli na przechwycenie danych logującego się zdalnie użytkownika. Na CD znalazły się takie programy jak Proshut Real – Time Security, e-Capsule Private Browser, Norman Ad-Aware SE Plus oraz tradycyjnie już hakin9.live (tym razem wersja 4.0.2) oraz tutoriale i filmy instruktażowe.

Podglądanie pulpitu to artykuł opisujący jak korzystając z mechanizmu haków w Windowsie podglądać pulpit użytkownika (screenshoty). Posiadając podstawową wiedzę z zakresu platformy .NET i programowania w języku C# po przeczytaniu publikacji Sławomira Orłowskiego, spokojnie możemy zabrać się za napisanie aplikacji opisywanej przez redaktora hakin9. Tekst został bowiem opatrzony licznymi listingami i przykładami.

Zastanawiasz się który pakiet antywirusowy jest najlepszy? Nie wiesz czy warto ufać ich testom? W tym numerze czasopisma Hakin9 opisane zostały typowe procedury przeprowadzanych testów programów antywirusowych, ich znaczenie i rzetelność. Czytelnik dowie się także jak wyglądają testy ochrony proaktywnej oraz dowie się gdzie można znaleźć profesjonalne ‚sprawdziany’ antywirusów.

W listopadowym numerze Hakin9u przeczytać mogliśmy jak modyfikować pliki wykonywalne przy pomocy edytora plików binarnych. W artykule opublikowanym w aktualnym numerze magazynu znajdziemy natomiast informacje o edycji zasobów w plikach wykonywalnych. Dowiemy się między innymi w jaki sposób zmieniać właściwości kontrolek w działających aplikacjach i jak zabezpieczyć się przez ‚podglądaczami’ plików wykonywalnych.

Poza tym w numerze:

  • Sniffing i wardriving – zabezpiecz się
  • Nowa generacja IDS, czyli ISA Server 2006 w testach
  • Helix – analiza powłamaniowa

Odwiedź witrynę Hakin9!

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: