Hakin9 StarterKit

1 02 2008

Hakin9 StarterKit 01/2008

Cena: 28,90 PLN

Czasopismo Hakin9 poświęcone bezpieczństwu  systemów informatycznych odświeżyło swoją szatę graficzną, a co najważniejsze zmieniło logo. Ukazał się także pierwszy tzw. StarterKit, jego tematem są Ataki DoS i DDoS. W obszernym artykule Pauliny Januszkiewicz omówiono m.in. rożnice między atakami DoS a DDoS a także zaprezentowano podstawowe ataki tego typu. Na dołączonym do magazynu krążku CD znalazło się kilka praktycznych aplikacji: Flashpaste 3.6, Novosoft RTF to XMLoraz hakin9.live w wersji 4.0.0 które zainstalować można na swoim pendrivie.

W tym numerze magazynu opublikowany został także ciekawy tekst dotyczący bezpieczeństwa w sieci WLAN. Opisano w nim konfigurację sieci z serwerem RADIUS oraz przedstawiono wady i słabości popularnego protokołu WEP (Wired Equivalent Privacy). Z artykułu czytelnik pozna też podstawowe metody zabezpieczeń sieci Wi-Fi.

Publikacja pt. Windows Vista – walka z intruzami autorstwa Artura Żarskiego opisuje firewall który oferuje najnowszy system Microsoftu – Windows Vista. W artykule, Artur zajmie się między innymi konfiguracją firewalla poprzez konsolę administracyjną oraz zaprezentuje jego najważniejsze elementy i funkcjonalności (profile, reguły, wsparcie dla ActiveDirectory).

Poza tym w numerze:

  • Hak na Windows
  • Malware – jak wojna to wojna
  • Urządzenia mobilne – zagrożenia
  • Adaptacyjne techniki wykrywające intruzów
  • Kryptografia dla poczty i danych
  • Niewidzialne backdoory

Odwiedź stronę magazynu Hakin9!

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: