Linux Magazine 04/2008

5 04 2008

Linux Magazine, Kwiecień 2008 (04/2008)

Cena: 24,90 PLN

W sprzedaży ukazał się kwietniowy numer czasopisma Linux Magazine. Tematem przewodnim w tym miesiącu jest budowanie własnej dystrybucji systemu Linux. Z artykułów które znalazły się w tym wydaniu magazyn dowiemy się między innymi jak stworzyć własnego Linuksa za pomocą Linux From Scratch. Czytelnik pozna także obsługę UCK i Kiwi.

Xandros Server 2 to komercyjna dystrybucja systemu Linux do zastosowań serwerowych. W tym miesiącu Maciej Malinowski opisuje proces instalacji Xandrosa. W tekstu dowiemy się również czy instalacja tego systemu będzie dobrym wyborem dla nas.

Eee PC to miniaturowy komputer firmy Asus. Posiada wszystkie funkcjonalności normalnego peceta. Fabrycznie zainstalowany jest na nim system Linux, dlatego też w aktualnym numerze Linux Magazine pojawił się test tego urządzenia. Autor artykułu opisuje Eee PC zarówno od strony sprzętowej jak i softwarowej. Z tekstu z pewnością dowiedzieć można się paru interesujących informacji na temat nowego produktu Asusa.

ImageMagick to darmowy pakiet do obróbki grafiki. Edycję, skalowanie bądź konwersję do innych formatów mozna wykonywać również z poziomu konsoli, co jest dużym atutem tego programu. Z artykułu dowiemy się jak używać oferowanych przez ImageMagick aplikacji, takich jak convert, identify, display itd.Po przeczytaniu tego tekstu, nie będziemy musieli już marnować tyle czasu np. na skalowanie zdjęc w GIMPie.

Poza tym w numerze:

  • Puppy Linux
  • Box Backup
  • Język R
  • MIDI pod Linuksem
  • Puppet
  • Bind i MySQL
  • Perl: isp-switch
  • DokuWIki
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: