Software Developer’s Journal 04/2008

24 04 2008

Software Developer’s Journal 4/2008

Cena: 26,75 zł
Temat miesiąca kwietniowego numeru magazynu Software Developer’s Journal to C#3.0&LINQ. W obszernym artykule, Jacek Matulewski przedstawia nowości języka C sharp 3.0 wprowadzonych na potrzeby technologii LINQ. Porusza między innymi takie zagadnienia jak wyrażenia Lambda, typy anonimowe czy nowe formy inicjacji obiektów i tablic. Płyta CD dołączona do czasopisma w tym miesiącu zawiera FastReport 4.0 VCL oraz trzecią część multimedialnego kursu .NET 3.0.

Tym razem, w dziale Biblioteka miesiąca znalazł się opis biblioteki DWR (Direct Web Remoting). Z pewnością zainteresuje ona programistów JavaScript, bowiem DWR posiada naprawdę duże możliwości. Współpracuje po stronie serwera z aplikacjami Java, tak więc w znaczny sposób ułatwia pracę przy niektórych projektach. W publikacji przedstawiono praktyczne podejście do wykorzystywania DWR, autor opisuje bowiem jej elementy pisząc prosty Chat WWW.

Często poruszanym tematem związanym z programowaniem jest także jakość, czytelność kodu źródłowego programów. Również i w tym wydaniu SDJ poświęcono temu zagadnieniu trochę miejsca – w artykule autorstwa Łukasza Lecherta przeczytamy na temat notacji węgierskiej w języku Java. Z pewnością warto czasami zastanowić się nad tym aspektem tworzenia oprogramowania, szczególnie zaś planując większe projekty, z udziałem wielu osób.

Poza tym w numerze:

  • Oracle Conherence
  • SQL Server 2005
  • Wprowadzenie do Hurtowni Danych
  • Oracle XE, od podstaw
Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: